Bytové jadro

Pod výmenou bytového jadra rozumieme kompletnú rekonštrukciu kúpeľne a záchodu, pričom s rôznymi dispozičnými zmenami a riešeniami pri rekonštrukcii Vášho bytového jadra Vám s radosťou pomôžeme.

Najčastejšie dôvody rekonštrukcie bytového jadra:

- opotrebovanosť
- nepohodlie
- nefunkčnosť
- takmer žiadna estetika

Priebeh rekonštrukcie kúpeľne – prerábky bytového jadra:

Vyhotovíme Vám bezplatnú cenovú ponuku -
Poradíme s dispozičným riešením -
Dovezieme komplet stavebný materiál -
Zabezpečíme demolačné a stavebné práce -
Obložíme jadro obkladom -
Osadíme sanitu a doplnky -
Odvezieme stavebný odpad -
Odovzdáme Vám vyčistené bytové jadro -

Možné varianty

Pri niektorých rekonštrukciách bytových jadier sa dá pracovať aj s ich rozmermi. Novopostavené steny jadra nemusia byť presne na pôvodnom mieste, čím kúpeľňa môže dostať nový rozmer. Preto je veľmi dôležité si pred rekonštrukciou jadra premyslieť všetky možné varianty, ktoré priestor dovoľuje a ktoré riešenie bude pre Vás to najvhodnejšie.

Voľba materiálu

Pri výstavbe bytového jadra je možné si vybrať nielen spôsob jeho realizácie, ale aj materiál ktorý sa pri rekonštrukcii využije. Stavebné technológie, ktoré pri výstavbe používame sú prevažne z pórobetónu alebo zo sadrokartónových dosiek. V prípade, že nemôžeme zaťažiť existujúce konštrukcie, tak je vhodnejšie si zvoliť na vybudovanie bytového jadra sadrokartón. Výhodou jeho použitia je rýchla a jednoduchá montáž a možnosť pohodlného vyrezávania potrebných otvorov. Jeho nevýhodou je však to, že na takto postavené steny nemožno zavesiť sanitárne predmety. Najprv im totiž musíme vytvoriť podperné konštrukcie. Pri murovaní stien bytového jadra z pórobetónu je práve možnosť zavesenia sanitárnych predmetov veľkou výhodou. Pri murovaní jadra z pórobetónu je potrebné vysekávať drážky na rozvody.

KONTAKTUJTE NÁS